Po nitce do kłębka…

 

Zdjęcie użytkownika Sebastian Jarczak.

Pomiędzy przygotowaniami świątecznymi, a rozmowami o niedawnych zamachach, jeśli mamy chwilę czasu, pomasujmy swoje szare komórki i zastanówmy się, kto stoi za tymi zamachami?

Co takie zamachy dają Arabom czy muzułmanom???
Jakie odnoszą z tego korzyści i kto jest ich celem???

Po owocach (korzyściach) ich poznacie…

Te zamachy nie przynoszą żadnych korzyści muzułmanom-byłyby takie, gdybyśmy okupowali ich terytorium i były elementem walki narodowowyzwoleńczej, wtedy świadczą o oporze, i uderzenia w skupiska okupantów jest uzasadnione.
W tym wypadku nie ma uderzeń w struktury państwowe, tylko w skupiska cywili, czyli ci islamiści walczą nie z państwem, tylko ze…społeczeństwem i to zupełnie bez powodu (bo to społeczeństwo nie jest ich przeciwnikiem, ba sami są jego integralną częścią).
Na dodatek nie odnoszą z tego żadnych korzyści, wręcz przeciwnie, podnoszą się tylko nastroje antyislamskie. Więc o co tu chodzi?

Doszliśmy do momentu, gdy możemy zacząć w końcu szukać, osób stojących za zamachami, patrząc po korzyściach płynących z nich.
Zamachy są skierowane w cywilów, więc ich celem nie jest państwo a społeczeństwo-skoro tak, to stoi za nimi ktoś, dla kogo przeciwnikiem są ludzie, a nie struktury państwowe (bo te ma pod kontrolą?).
Bezpośrednim efektem tych wydarzeń jest wzrost nastrojów antyislamskich, ale i strach zwykłych ludzi-daje ten wzrost przyzwolenie społeczne na stosowanie wzmożonej kontroli (pod przykrywką bezpieczeństwa), jak i wprowadzania patologicznych zmian prawnych (zakaz używania burek, budowania i używania meczetów, etc) uderzających w wolność zwykłych obywateli-mało kto ma świadomość, że te przepisy dają podstawę do likwidowania KAŻDEJ religii (antyislamskość jest wyłącznie jednym z możliwych zastosowań).
To czysto instrumentalnie traktowanie islamu jako przykładu, dokąd prowadzi fanatyzm religijny, a ci terroryści, autentyczni fanatycy religijni, także są wykorzystywani instrumentalnie-takich jak oni fanatyków i idiotów jest wielu, jednak idioci nie są w stanie zaplanować, zdobyć broni i przeprowadzić takiego zamachu samodzielnie. To tylko pionki, których prymitywna wiara i gotowość do poświęceń jest przez kogoś wykorzystywana.

Komu zatem zależy na sterroryzowaniu społeczeństwa?
Kto jednocześnie posiada kontrolę nad organami państwowymi (i samymi państwami), nie pozwalając by ucierpiały wskutek zamachów?
Komu wreszcie zależy na wzroście napięcia pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, europejczykami a arabami, i wykorzystywaniu tych antagonizmów do wprowadzania rozwiązań prawnych zabraniających obnoszenia się ze swoją religią (jak i docelowo zamknięcia możliwości jej grupowego praktykowania).

Odpowiedź na te pytania, da nam odpowiedź KTO stoi za tymi zamachami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s