W różności siła

 

Krótko i na temat –

Podziały mamy dwa na świecie.

Pierwszy to jest ten, który istniał zawsze i istnieć będzie:to naturalne różnice pomiędzy każdym człowiekiem, każdy z nas jest inny i co innego mu się podoba. Jest nas ponad 6 mld niepowtarzalnych ludzi na świecie i nic nigdy tego nie zmieni-tu właśnie potrzebna jest wolność, by nikt nam w tej różnorodności nie próbował narzucać swoich subiektywnych odczuć i przekonań.

Drugi podział (a właściwie podziały) to wywołany sztucznie przez innych ludzi, w imię wąskiej grupki beneficjentów, dzielenie ludzi na grupy za pomocą fałszywych przekonań, niesłusznych przywilejów, czy lęków pierwotnych. Wykorzystując te podziały, wmawia się nam naszą wzajemną niechęć, zagrożenie ze strony innych grup, i oferuje obronę przed nimi, pod postacią systemu ucisku, który uciska naszych rzekomych wrogów, ale i nas-w ten sposób go sami ładujemy.

Przezwyciężenie tego sztucznego podziału, to pierwszy krok, na drodze do samoświadomości i ujrzenia tego świata takim, jaki jest on naprawdę.

Ludzie nie dzielą się na lepszych i gorszych, ale ich poczynania można śmiało pogrupować na te „lepszego” i „gorszego” sortu.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/sebastian-jarczak/dwie-polowki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s