Iluzja władzy

Za łajdaków uważam każdego wroga obywatela, czyli tego który działa (lub ma zamiar) wbrew jego interesom, na jego szkodę. Są to więc nie tylko osoby uzurpujące sobie „prawo” do władzy nad nim, ale i ich wspólnicy, jak i inni psychopaci, cierpiący radość lub korzyści z czyjejś krzywdy.

Co do demokracji-to jest kłamliwa iluzja i oszustwo. Wmawia nam się że jest to system sprawowania władzy, w rzeczywistości jest to system pozbawiania nas władzy i obarczania nas odpowiedzialnością za czyjeś błędy. Najlepszym przykładem będzie tu referendum, bo jest to rzekomo najbardziej demokrytyczny (bezpośredni) sposób podejmowania decyzji. Tak więc w głosowaniu mam zadecydować o tym w jakim wieku pójdzie do szkoły moje dziecko i dzieci innych ludzi, oraz czy mamy przechodzić na emeryture na starych zasadach czy na nowych. To jest iluzja podejmowania decyzji, bo nawet jeśli wyniki nie będą zmanipulowane, to tak naprawdę nikt z nas, tylko wola większości zadecydowała i niezależnie od tego jaka była moja wola, nie miała ona tu żadnego znaczenia.

Część osób będzie niezadowolona i będzie kierowała swoje niezadowolenie do…innych obywateli, którzy po prostu tak samo podejmowali wybór, mieli jedynie inne preferencje. Ale w zamian za tą iluzję sprawowania władzy straciliśmy realną-to nie my decydujemy o tym w jakim wieku nasze dziecko pójdzie do szkoły, ani który wariant emerytury wybierzemy. W normalnym systemie prawnym to my podejmowalibyśmy decyzje związaną z nami i nie mieli do nikogo pretensji, ani przez myśl by nam nie przeszło żeby kimś dyrygować i mu nakazywać coś robić, lub pozwalać by inni nam swoją wole narzucali-w tej iluzji, taką niewolę nazywamy „wolnością wyboru”-przewrotna nazwa na tyranię wszystkich nad wszystkimi.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/sebastian-jarczak/wladza-iluzji

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s